O Gałganie

Anna Piekut

pianino, dzwonki, kalimba, instrumenty perkusyjne, śpiew, bębny

Muzyk, pedagog, nauczyciel przedmiotów artystycznych (muzyka, plastyka) w szkole podstawowej. Absolwentka Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi o specjalności Rytmika. Od roku 1999 r. zgłębia zagadnienia związane z rytmiką Dalcroze’a uczestnicząc w różnych kursach w kraju i za granicą m.in.: Wiedniu, Dreźnie, Genewie i Hellerau. Od 2006 roku pracuje jako instruktor zajęć umuzykalniających w żłobkach, przedszkolach, klubach malucha, udziela lekcji gry na pianinie.

Uwrażliwianie najmłodszych na muzykę i wszystkim co się z nią wiąże jest jej pasją. Głównym założeniem zajęć prowadzonych przez nią jest pobudzenie wrażliwości i twórczości muzycznej poprzez radosną zabawę.

Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów Franka i Kazia.

Kinga Bobienko

pianino, akordeon, ukulele, śpiew, sprawy organizacyjne

Muzyk, pedagog, absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi oraz podyplomowych studiów dla Menedżerów Kultury na SGH w Warszawie. Ukończyła Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny Tańca Współczesnego w Łodzi. Jest założycielem Fundacji Pole do popisu, która organizuje różne wydarzenia artystyczne, m.in. cykl koncertów "Granie na dywanie" oraz Festiwal Folkobranie w Kozienicach.

Tworzy spektakle dziecięce, prowadziła dziecięcy Zespół MODERN, tworzący performatywne działania, oparte na współczesnych formach wyrazu artystycznego. Tworzy edukacyjne spotkania dla najmłodszych pt. "ence-pence" oraz prowadzi familijny cykl "Poranki Muzyczne" w Szkole Muzycznej w Kozienicach oraz "Wkręć się w muzykowanie" w Kuźni Artystycznej w Radomiu. Jej fascynacją jest świat dziecięcej wyobraźni, który odpowiednio stymulowany, potrafi zabrać w niezapomnianą podróż.

Gałgan

Wspólna pasja, wieloletnia przyjaźń i doświadczenie w pracy z dziećmi zainspirowały Anię i Kingę do założenia zespołu "Gałgan". Same tworzą słowa, muzykę i aranżacje do swoich piosenek. Na koncercie każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż Gałgan w atrakcyjny, prosty i zabawny sposób wprowadza publiczność w niesamowity świat dźwięków. Poprzez ciekawe instrumentarium, teksty, zaskakującą muzykę i wspaniałą zabawę, Zespół dostarcza wszystkim niezapomnianych wrażeń.